Miniovečky

Quessantské ovečky

13.07.2015 konečne pribudli na ranch zástupcovia plemena Quessantská ovca, resp. Oussantská ovca. Na ranchi našla svoj nový domov čierna ovečka Lili a šimlový baranček Lukas. Pôvodnou domovinou quessantských oviec je Francúzsko, ostrov Quessant na atlantickom pobreží Bretónska. Vďaka miestnej drsnej klíme sa z nich vyvinuli veľmi malé, odolné a nenáročné zvieratá. Jedná sa o najmenšie plemeno ovcí na svete. Quessantsé ovečky majú veľmi hustú a ťažkú vlnu, ktorá tvorí cca 10 % ich celkovej hmotnosti. Maximálna výška baranov je 49 cm, ovečiek 46 cm.

 

Čierna ovečka Lili

 

Biela ovečka Bella

V apríli 2016 pribudla na ranch biela quessantská ovečka Bella. Je krásneho malého vzrastu, typická quessantka. Je zatiaľ veľmi submisívna, snažím sa ju preto často prikŕmiť osobitne, ale dúfame, že čoskoro do stáda úplne zapadne. Je to naša snežienka :-)

 

 

Hnedá ovečka Doly

Doly sa narodila čiernej ovečke Lili po šimlovom baranovi Lukasovi, ktorý už nie je na našom ranchi. Doly je veľmi prítulná a rada sa hladká, keď bola malé jahniatko, tak ochorela a kŕmili sme ju z fľašky. Odvtedy je navyknutá na ľudí a na ich spoločnosť :-)

 

 

 

Hnedý baran Bruno

Tento baranček pribudol na ranch v novembri 2017 a nahradil doterajšieho šimlového barana Lukasa. Chvíľu trvalo, kým si Bruno zvykol na nové stádo ovečiek a kým ho ovečky prijali medzi seba, ale po pár dňoch sa už cítil ako doma :-) Želáme mu teda hlavne veľa krásnych jahniatok :-)